Strona główna > Radio ZET > Program > Radio ZET: Duety dziennikarskie, nowi reporterzy
Radio ZET: Duety dziennikarskie, nowi reporterzy Drukuj Email
środa, 08 września 2010 21:15

Radio ZET rozbudowuje Dział Informacji. Do zespołu dziennikarzy dołączyli nowi korespondenci w Łodzi i na Śląsku, a wkrótce o "bycie na bieżąco" zadbają kolejni reporterzy w Warszawie i innych regionach Polski.

Stacja wzmocniła również redakcję sportową.

Radio ZET ma nowego korespondenta w Łodzi. Został nim Wojciech Kubik, dotychczasowy reporter Planety FM. Stacja powiększa także oddział w Katowicach. Oprócz Krzysztofa Wojdowskiego wydarzenia ze Śląska będzie relacjonować Tomasz Maszczyk. Nowym reporterem sportowym został Damian Michałowski, wcześniej dziennikarz Tok FM. Sportem w Radiu ZET będzie też zajmować się Marcin Kubat - Radio ZET Kraków. Wkrótce powiększy się warszawski zespół reporterów. Na razie trwają rozmowy z kandydatami. Stacja planuje także zatrudnienie dziennikarzy w regionach, w których do tej pory nie było korespondenta.

W nowej ramówce, która wystartowała 6 września, "Wiadomości Radia ZET" od poniedziałku do piątku prowadzą stałe duety dziennikarzy. Każdy z nich pracuje w konkretnym paśmie: Kamila Kalińczak i Sławek Mierzejewski (od 6 do 10), Karolina Gajewska, Paweł Truszczyński (od 10 do 14), Iza Szumielewicz, Andrzej Kocjan (od 15 do 18); Dorota Goluch/Jacek Gratkiewicz/Marek Smółka (od 19 do 23)

- Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych słuchaczy, którzy przyzwyczajają się do konkretnych głosów - mówi Daniel Adamski, Dyrektor Informacji Radia ZET.

Andrzej Kocjan to nowa postać wśród prowadzących "Wiadomości Radia ZET". Przez ostatnie 3 lata był korespondentem Radia ZET w Brukseli, a wcześniej reporterem w Łodzi. Kocjan miał też krótki epizod w Warszawie. W 2001 roku prowadził z Izą Szumielewicz popołudniowy magazyn "Nie do zobaczenia".

Nowością w Radiu ZET są wieczorne serwisy sportowe - po 20.00 i 21.00. Na antenie zostaje Magazyn Reporterów "Z bliska". Premiera w soboty o 16.03, powtórka w każdą niedzielę o 8.55. W nowej ramówce magazyn będzie jednak skrócony do jednego reportażu.

Źródło: Radio ZET

Comments

 

Czy wiesz że..

Z tygodnia na tydzień rośnie liczba stacji radiowych Radia ZET. W piątek (5 marca 2010 roku) stacja uruchomiła nowy, piętnasty już kanał radiowy - ZET Hits.
 

Od teraz fani muzyki mogą słuchać nowego internetowego kanału muzycznego ZET Hits! z największymi przebojami ostatnich miesięcy. Znajdą tam utwory takich wykonawców jak Beyonce, Justin Timberlake, Pink, Katy Perry, Rihanna, Lady Gaga i wielu innych.