Zwycięzcy Sopot Festivalu 2009 Drukuj Email
niedziela, 23 sierpnia 2009 10:35

W pierwszym dniu konkursu - 22 sierpnia - w pierwszej części polskie gwiazdy (Afromental, Bracia, Marcin Czyżewski, Manchester, Kasia Wilk) walczyły o wejście do międzynarodowego finału. Półfinałową szóstkę wybrali słuchacze Radia ZET. W dniu konkursu przepustkę do finału jury przyznało Kasi Wilk za utwór "Do Kiedy Jestem".

Podczas drugiej części festiwalu, czyli w finalne konkursu, oprócz polskiej gwiazdy zaprezentowali się także artyści zagraniczni: Gabriela Cilmi, E.M.D., Josef Hedinger, Infernal, Oceana oraz Ola.

Zwycięzcą Sopot Festivalu 2009 została Gabriela Cilmi. Decyzją jury konkursu to właśnie osiemnastoletnia piosenkarka z Australii otrzymała Nagrodę Bursztynowego Słowika i 40 000 zł.

Widzowie TVN Nagrodę Słowika Publiczności i 20 000 zł przyznali niemieckiej wokalistce Oceanie.

Partnerem radiowym festiwalu jest Radio ZET.

 

źródło: Media2.pl, własne

Comments

 

Czy wiesz że..

Do grona 18 dotychczasowych internetowych kanałów radiowych dostępnych w internetowy serwisie stacji, dołączają kolejne dwa - ZET Siła Muzyki Live 2010 oraz Lato ZET.


ZET Siła Muzyki Live 2010 to największe przeboje gwiazd, które wystąpią na tegorocznych letnich koncertach z cyklu "Siła Muzyki" organizowanych przez Radio ZET i telewizję TVN. Wśród wykonawców znaleźli się m.in. Aura Dione, Katerine, Pauline, IRA, Ania Wyszkoni i Goya. Do tego grona dołączą wkrótce kolejne gwiazdy z Polski i zagranicy.